AUTOCAD NEDİR?
AutoCAD, fikirlerinizi gerçekleştirirken size hız, güç ve etkinlik sağlayan bir AutoDesk programıdır. AutoCAD, kavramsal tasarımdan çizim ve detaylandırmaya kadar sizlere yaratma, görselleştirme ve dokümantasyon için ihtiyaç duyduğunuz her türlü aracı sağlar.AutoCAD Eğitimi için Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir? AutoCAD eğitimine katılmak için Windows işletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığı bilinmelidir. Temel Microsoft Office bilgisine sahip olmak verimi arttıracaktır.AutoCAD Eğitimine Kimler Katılmalıdır? AutoCAD eğitimine tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler katılabilirler. Makine, inşaat, harita, elektrik, elektronik ve tekstil mühendisleri ile iç mimarlar ve peyzaj mimarları AutoCAD programına hakim olmalıdır. Bununla beraber çizim yardımcısı olarak çalışmak isteyenler de bu eğitime katılabilir.

AutoCAD Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

Dünyanın bir numaralı CAD yazılımları ve CAD çözümleri üreticisi AutoDesk’in ürünü olan AutoCAD programı, tüm teknik bireylerin kariyerleri için önkoşul haline gelmiştir. AutoDesk’in geliştirdiği programlar, mühendislik ve mimarlık sektörlerine yönelik yazılımlara temel oluşturmaktadır. Bu sebeple, AutoCAD programını kullanmak teknik bireyler için diplomalarını tamamlayan bir etken haline gelmiştir.

Autocad mimari ve endüstriyel alanda kullanılan dünyanın en yaygın ve en ünlü tasarım programıdır. Autocad  mimari bir proje çiziminde ya da endüstriyel bir tasarımda kullanılan bir programdır. Mesela bir inşaat projesi hazırlarken, bina kaç katlı olacak kaç m2 olacak iç kısımlar nasıl düzenlenecek, bu kısımlar ve daha detaylı çizimler bu program aracılığıyla görselleştirilebilir.
Autocad’in dünyadaki kullanımı diğer cad, dizayn ve mimari programlara göre çok daha yüksektir. Öğrenme rahatlığı, yaygınlığı, arkasındaki destek ve her türlü bilgisayar ortamında rahatlıkla çalışılması, Autocad’in en önemli tercih sebeplerindendir.

AUTOCAD HANGİ MESLEKLERDE KULLANILIR?

Autocad belli başlı iki meslekte kullanılmaktadır. Birincisi mimarlık ikincisi endüstriyel tasarım sektörü. Mimarlık yapmak istiyorsak ya da endüstriyel tasarım sektöründe çalışmak istiyorsak autocad programını mutlaka bilmemiz gerekir. Mimarlar için ele alalım, mesela bir inşaat projemiz var ve bunun için belediyeden izin almamız gerekiyor, bu izni almak için projemizi kesinlikle Autocad ile tasarlamamız gerekiyor. Bu projemiz geçtikten sonra, inşaat ustalarına inşaatın nasıl yapılacağı konusunda bilgi vermemiz gerekiyor. Bunu ya autocad ile yapabiliriz ya da elle çizip anlatabiliriz. Autocad ile bire bir metre metre santim santim inşaatımızın ya da endüstriyel tasarımımızın en ince ayrıntılarını rahatlıkla çizebiliriz. Mesela araba tasarlayacağız, bunu kesen, işleyen tezgahlara gönderdiğimizde mutlaka bunu Autocad formatında çizmemiz gerekiyor.


GAZİKENT’TE AUTOCAD KURSLARI

– AutoCAD programı kursumuz bünyesinde alanında  uzman AutoCAD eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.

– Dersliklerimizde en son grafik işlemcilerle donatılmış bilgisayarlar ve çözünürlüğü yüksek projeksiyon sunumları ile uygulama temelli olarak verilmektedir.

-Kursumuz sonunda Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası sınavına girilmekte ve Gaziantep’te sadece Gazikent Kursların’da  MEB onaylı sertifika verilmektedir.

– Bireysel ve özel grup eğitimleri alabilme imkanı sunulmaktadır.

– Kendi şirketiniz bünyesinde eğitim alabilme imkanı sunulmaktadır.

– Kendi ders müfredatınızı eğitim içeriğimizden kendi seçeceğiniz konularla oluşturma imkanı sunulmaktadır.

– Konu ile ilgili ders notları verilmektedir.


Amaç : Makine, Mimarlık, İnşaat, Harita, Elektrik ve Elektronik, Tekstil Mühendisleri ve Teknikerle Peyzaj mimarları bu eğitime katılarak, uzmanlık alanlarını pekiştirebilirler.
Gereksinimler : Temel bilgisayar bilgisi gerekmektedir.

 

Artboard 11-Autocad Programının Genel Tanımı
(Makine,mimarlık,inşaaat,mobilya,tekstil vb. sektörler bazında programın tanıtımının yapılması)
2-Autocad Programının Ara Yüzü
(Farklı Autocad versiyonlarının karşılaştırılması,Options seçeneklerinin incelenmesi)
3-Nesne Yakalama Komutları (OSNAP)
(Endpoind, midpoint, center, node, quadrant,intersection,extension,insertion,perpendicular,tabgent, nearrest, apparent anlatılması, hizalama yaparak çizim yapmaya yarayan object snap tracking komutunun gösterimi)
4-Çizim(DRAW)Komutları
(Mutfak, izafi ve polar çizim tekniklerinin gösterimi,line,polyline,circle,ellipse,ractangle,spline,region,boundary komutları)
5-Nesne Düzenleme Komutları(MODIFY)
(Copy,mirror,offset,array,move,rotate,scale,stretch,trim,extend,break,join,chamfer,fillet,blend,curves,explode,lengthen,alingn,komutları örneklerle gösterimi
6-Katmanları Çizim Teknikleri(LAYER) , Şablon,Oluşturmak(dwt)
7-Ayarlar(FORMAT) Menüsü
(Text style,dimension style,multileader style,table style,point style,unites,drawing limits ayarlarının örneklerle yapılması)
8-İzometrik Çizim Teknikleri
9-Nesne Sorgulama(INGUIRY)
(Distance,radius,angle,area,volüme,region/mass properties,list,locate,point komutlarının örneklerle gösterimi)
10-Blok Hazırlama ve Yönetme
(Block,insert,write,block,xref,desing center komutlarının uygulanması)
11-Parametric Komutlar(Geometrik ve Ölçüsü Kısıtlamalar)
12-Makine Tasarım Çizim Örnekleri
13-Mimarlık Çizim Örnekleri
14-İnşaat Çizim Örnekleri
15-Çıktı Alma(plot) Detaylı Çıktı Alma (layout) Komutları, Alınan Çıktının Dwg Formatından Pdf ve Jpeg Formatlarına Çevrilmesi
16-Katı Komutların Gösterimi
(Katıları birbirine ekleyip çıkartarak çizim teknikleri,extrude,loft,revolve
Sweep,polysolid,presspull,komutlarını,kullanarak çizim teknikleri,katı çizimlere meteryal atamak(rmat)ve render almak)
17-3 Boyutlu Makine Parçası Çizim
18-3 Boyutlu Ev Çizimi ve Malzeme Ataması

3D AUTOCAD EĞİTİMİ (24 SAAT)

  • 3 Boyuttan teknik resim çıkarma (3 görünüş)
  • 3D Çizim yöntemleri (Full)
  • 3D Örnek Çizimler
  • 3D Düzenleme çubukları (Solid Editing)
  • 3D ile üç görünüş çıkarma

İLERİ DÜZEY  EĞİTİMİ (24 SAAT)

  1. 3D Model space Çalışma ve Katılar
  2. Yüzey Unsurları ve Surface Araçlar
  3. Yeni Render Konfigürasyonu ve Metal Ray Render Alma

GAZİKENT AutoCAD KURSU PROGRAMI

Gazikent AutoCAD kurs programı (Hafta içi 3 Gün / Pazartesi Salı Perşembe Hafta Sonu Cuma Cumartesi Pazar olmak üzere 48 ders saatinden oluşmaktadır.

GAZİKENT AUTOCAD KURSU

Teknik çizimin resmi dili olan Autocad fikirlerinizi gerçekleştirirken size; hız, güç ve yüksek performans sağlayan autodesk programıdır.
Autocad programıyla kavramsal tasarımdan çizimle detaylandırmaya kadar size yeni çizimler ortaya koyma, görselleştirme ve dökümantasyon için ihtiyaç duyduğunuz her türlü çizimi yapabilirsiniz.
Gazikent Kursu ” Size ve işinize değer katar.İş arayan değil iş için aranan kişi olursunuz.”
Size özel %25 İNDİRİMLİ FİYATLARIMIZDAN YARARLANMAK,
Bilgi almak ve bizi yakından tanımak için 15 dakikanızı ayırın. Sizinle görüşmekten mutluluk duyarız.Gaziantep Üniversitesi’ nin tam karşısındayız.
www.ozelgazikent.com.tr
0342 232 12 12